27.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 3 z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych godzina 17:00 28.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 8 z dyrektorami szkół ponadpodstawowych godzina 17:00

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

IMG_2740.JPG

SIEMA!!!!!

           Już drugi raz nasza szkoła aktywnie włączyła się do działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia w niedzielę w Szkole Podstawowej nr 5, wraz z innymi malborskimi instytucjami, zbieraliśmy pieniądze na kolejne szczytne cele Fundacji Jurka Owsiaka. Nasze wolontariuszki pod opieką nauczycieli Moniki Tyborskiej i Katarzyny Sawirskiej przygotowały stoisko, które wszystkim chętnym oferowało kilka atrakcji. Można było nabyć losy w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Większość przedmiotów na fanty otrzymaliśmy z Domu Pomocy Społecznej w Malborku, dzięki ponownej pomocy i zaangażowaniu pani Anny Sawirskiej – zastępcy dyrektora placówki, za co jako szkoła składamy serdeczne podziękowania. Dzięki atrakcyjnym fantom loteria cieszyła się wielkim zainteresowaniem i udało nam się sprzedać wszystkie losy!!!

IMG_2986.JPG

W naszej ofercie były też słodkie przekąski fit, które nazwaliśmy Owsiakami. Dziewczyny sprzedały je w dość krótkim czasie, mimo dużej konkurencji w branży cukierniczej na sali J

Podobnie jak w zeszłym roku, hitem okazało się malowanie dzieciom twarzy. I tu wielkie podziękowania należą się absolwentce naszego gimnazjum Nikoli Stuczyńskiej, dziś uczennicy II LO. Nikola okazała się niezastąpiona i , tak jak w roku ubiegłym, pięknie malowała dzieciakom buźki, a kolejka do niej zdawała się nie mieć końca. Do pomocy Nikoli pospieszyła koleżanka z klasy z II LO – Zuzia, której również bardzo dziękujemy ( niestety, nie znamy Jej nazwiska).

IMG_2741.JPG

Naszą szkołę reprezentowały także dziewczynki z klasy IV a, które wystąpiły na scenie z piosenką: „Pierwsza gwiazda”, przygotowane do występu przez nauczycielkę muzyki Izę Wojciechowską.

Cieszymy się, że dzięki naszym pomysłom i działaniom mogliśmy wesprzeć Fundację WOŚP. Po podliczeniu zawartości naszej szkolnej puszki okazało się, że zebraliśmy kwotę 1047, 36 !!! To dużoooo więcej niż w zeszłym roku!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę szczytną akcję i jeszcze szczytniejsze cele. Zapraszamy za rok i zachęcamy wszystkich chętnych do pomocy!

Satysfakcja z pomocy innym jest nie do opisania!!!